
Składniki;
2 pojedyncze filety z kurczaka
olej
sól ,pieprz
czosnek
ziele angielskie
liść laurowy
przyprawa do drobiu lub "vegeta"
majeranek
cebula
kilka pieczarek
2 Ciasta francuskie z"lidla"
2 plastry sera żółtego
2 plastry szynki
jajko do posmarowania ciasta
Wykonanie:
W mięsie ostrym nożem naciąć kieszonkę.
Z oleju i przypraw zrobić marynatę, włożyć do niej mięso i marynować ok. pół godziny.
Pieczarki pokroić w plasterki i podsmażyć.
Cebulę pokroić w kostkę, podsmażyć na złoty kolor. Zmieszać z pieczarkami. Doprawić. Farszem nadziać mięso.Spiąć wykałaczkami.Na patelni rozgrzać olej , włożyć mięso i obsmażyć z obu stron na rumiano.Poczekać,aż troszkę przestygnie,wyciągnąć wykałaczki.
Ciasto francuskie podzielić na dwie części na środku położyć mięso na mięso dać ser i szynkę.Ciasto ponacinać nożem do pizzy z prawej i z lewej strony w paseczki. (Środek tam gdzie leży mięso ma zostać nie pocięte).Paseczkami ciasta opleść mięso na przemian tworząc warkocz.
Tak przygotowane ciasto posmarować jajkiem lub samym białkiem i wstawić do nagrzanego piekarnika do 200 stopni i piec ok.30-40 minut.
Ja piekłam całe 40 min.





