niedziela, 26 lutego 2012

Naleśniki kakaowe


Skladniki:

•1,5 szklanki mleka
•2 szklanki mąki
•łyżeczka cukru
•łyżeczka kakao
•olej do smażenia
•3 jabłka i 2 łyżki cukru do smażenia (oczywiście jeśli chcemy jeść naleśniki z proponowanym dodatkiem)

Sposób:

Do garnka wbijamy dwa świeże jajeczka, przesiewamy 2 szklanki mąki
i wlewamy dobre 1,5 szklanki mleka 3,2 %. Aby ciasto było słodsze dosypujemy jedną łyżeczkę cukru.
Wszystko starannie miksujemy, około 3-5 minut. Na sam koniec wsypujemy łyżeczkę kakao. Ciasto musimy dokładnie
wymieszać aby kakao się rozpuściło i powstała jednolita masa. Tak przygotowane ciasto na naleśniki
kakaowe odstawiamy na około 30 minut.
Gdy ciasto nabierze mocy rozgrzewamy do czerwoności patelnię z niewielką ilością oleju i nalewamy je nie pełną
łyżkę wazową. Moje ciasto aż rosło na patelce. Naleśniki te smaży się troszkę dłużej niż normalne. Na początku można
mieć problem z rozpoznaniem kiedy są już gotowy.
Ja swoje kakaowe naleśniki podałam z ze smażonymi jabłuszkami – smaczne rozwiązanie.
Życzę smacznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz