
SKLADNIKI:
CIASTO
1 kostka masła roślinnego
6 jaj
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru pudru
1 cukier waniliowy
olejek rumowy
2 łyżki kakao
2 łyżki wody
2 łyżeczki proszku do pieczenia
owoce świeże lub z kompotu
KREM
1 margaryna
1/2 litra mleka
1/2 szklanki cukru
1 cukier waniliowy
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
POLEWA
1/2 margaryny
1 szklanka cukru pudru
2 łyżki kakao
2 łyżki wody
Sposób(ciasto):
Masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym,dodając po jednym żółtku,mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i ubitą na sztywno pianę z białek. Ciasto podzielić na 2 części. Jedną część wyłożyć na blachę, a do drugiej dodać kakao i wodę.Utrzeć.Do ciasta(jasnego i ciemnego)można dodać olejek rumowy-według smaku.Na ciasto jasne wyłożyć ciasto ciemne,a na sam wierzch rozłożyć owoce.Piec 45 minut.
Sposób(krem):
Z mleka,cukru,cukru waniliowego i mąki ziemniaczanej i pszennej ugotować budyń.Ostudzony dodawać stopniowo do utartej margaryny.
Sposób(polewa):
Wszystkie składniki rozpuścić w garnku.Ostudzić.
Przekladanie ciasta:
Ciasto-krem-polewa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz