niedziela, 26 lutego 2012

Piegusek


Składniki:

•30 dag mąki pszennej
•1 szklanka maku (nie trzeba parzyć i mielić)
•25 dag cukru
•4 jajka
•25 dag margaryny lub masła
•1 szklanka mleka
•2 łyżeczki proszku do pieczenia
•aromat do ciasta (śmietankowy, ewentualnie migdałowy)

Sposób:

Margarynę utrzeć z żółtkami i cukrem. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, mak, wlać mleko, aromat a na koniec dodać ubitą na sztywno pianę z białek. Delikatnie wymieszać, przelać do formy.
Piec około 45 minut w temp. 180 stopni (piekłam w formie o średnicy 22 cm). Dowolnie udekorować, u mnie jest to biała czekolada rozpuszczona w kąpieli wodnej razem z 2 łyżkami masła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz