środa, 29 lutego 2012

Amoniaczki-ciasteczka


Skladniki:

-1/2 kg mąki
-10 dag cukru
-4 łyżki masła lub margaryny
-2 jajka
-1/2 szklanki mleka
-5 dag amoniaku
-sól
-1 paczka cukru waniliowego

Przepis:

Masło utrzeć z cukrem, dodać jajka, odrobinę soli, cukier waniliowy, amoniak rozpuszczony w ciepłym mleku i w końcu mąkę. Wyrobić ciasto. Rozwałkować, a następnie szklanką wykrawać ciasteczka. Kłaść je jedną stroną na cukier i lekko przyciskać, aby cukier nie odpadł po upieczeniu. Ułożyć na blaszce. Wstawić do piekarnika i upiec na jasno - złoty kolor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz