sobota, 25 lutego 2012

Babka górnicza


Skladniki:

-250 g margaryny do pieczenia
-2 szkl. cukru
-2 jajka
-4 szkl. mąki
-4 lyżki kakao
-2 lyżeczki sody
-2 lyżeczki cynamonu
-2 szkl. mleka
-sloik dżemu z czarnej porzeczki

Sposób przygotowania:

Smarujemy blachę maslem i posypujemy bulka tarta.Przygotowujemy sobie dwie miski i mikser.Do jednej z nich dodajemy margarynę,jajka i cukier.Wszystko to ze sobą miksujemy.Do drugiej miski wsypujemy mąkę,kakao,cynamon i sodę,wszystko to razem mieszamy.Do pierwszej miski wszystko wsypujemy i razem miksujemy,wlewając mleko.Gdy powstanie jednolita masa dodajemy dżem i miksujemy.Ciasto wlewamy do blachy i wstawiamy na ok. 45min. do piekarnika.Gdy ciasto się upiecze można przekroić je na pól i posmarować dżemem oraz zrobić polewę.

Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz